Nasza nowa firma


Wkurzało mnie już pracowanie dla innych i pomyślałam – założę firmę, będę pracować dla siebie i nikt mi nie będzie mówił, co mam robić. Kiedy emocje opadły, przyszły wątpliwości: jaką firmę? co ty naprawdę umiesz robić w życiu, żeby wziąć za to pełną odpowiedzialność?
I kiedy sprzątałam po śniadaniu dzieci, doszło do mnie, co ja naprawdę umiem i lubię (!) w życiu robić – sprzątać. Czyszczenie i sprzątanie biur Poznań. Firma sprzątająca to jest to! Będę oferować sprzątanie biura, sprzątanie domów, sezonowe mycie okien i sprzątanie po remontach.

Zadzwoniłam do Basi, która pracuje już 14 lat jako sprzątaczka. Nie powiedziałam jej, o co chodzi, tylko żeby przyszła na kawę i ciastko. Muszę ogarnąć nerwy, żeby upiec to ciastko!

Tak, jak ja byłam pełna entuzjazmu dla mojego nowego pomysłu, tak Basia – pełna żalu do swojej pracy – nie dali jej podwyżki, jak prosiła. Zanim jej powiedziałam o swoich planach, musiałam wysłuchać jej smutków – czuła się wykorzystywana, bo już drugi rok pracowała za najniższą stawkę. Najdziwniejsze było to, co powiedziała na końcu. Otóż było to zdanie: Chyba założę własną firmę i będę pracować dla siebie, mam już dość, jak ktoś mi mówi, co mam robić! A ja wybuchnęłam śmiechem i objęłam Basię. Teraz jesteśmy dwie zdeterminowane kobiety, które same chcą coś osiągnąć w życiu. Musi nam się udać!

Polecane szkolenia bhp Poznań.