Makrama – oryginalna dekoracja na salę weselną


Makrama nie jest może przykładem najtańszej z możliwych dekoracji ślubnej, ale jest przykładem dekoracji bardzo oryginalnej i wyjątkowej, która sama w sobie jest w stanie totalnie odmienić wygląd każdej sali. Wśród wszystkich ozdób może ona odegrać rolę gościa honorowego. W całej aranżacji, jaką wyróżni się sala na wesele Poznań, będzie grać pierwsze skrzypce i to ona będzie właśnie przykuwać wzrok gości. Wynika to z jej niepodważalnej ozdobności i unikatowego designu. Tej dekoracji wciąż mało kto się spodziewa na polskich weselach. Niektórzy zresztą nigdy nie mieli z nią bezpośredniej styczności, a osoby starszej daty mogły nawet jeszcze nie widzieć jej na zdjęciach.

Czym jest ta cała makrama?
Makrama to weselny hit prosto z Internetu. Jest ona ozdobą wykonywaną ze sznurków, które są ze sobą specjalnie zaplatane bądź wiązane. Dekorację tą wykonuje się bez zastosowania igły. Sznurkom nadaje się wybrany dla nich kształt, przeważnie tworząc z nich albo ozdoby stołowe, albo ozdoby wiszące. Tak naprawdę to, jak się je potem zastosuje, zależy już tylko od wyobraźni pary młodej. Z makramą da się zrobić niemalże wszystko.

Jak zastosować makramę?
Nie jest wcale powiedziane, że musi ona zostać zawieszona i wykorzystana w roli ozdoby drzwi, przez które będą przechodzić goście. Makrama zastępuje też bowiem tradycyjne obrusy, którymi zostanie wypełniona każda sala na wesele Poznań. Znakomicie sprawdza się w ich roli, bo jest takim nietypowym plecionym bieżnikiem, na którym można później ułożyć zastawę i potrawy oraz dodatkowe dekoracje ślubne. Makramą można też podkreślić blat, na którym ustawi się księgę gości albo tort weselny. Każdy, kto tylko zdecyduje się na jej zamówienie, najprawdopodobniej sam będzie od razu wiedzieć, co tak właściwie chce z nią zrobić.

Warto też oczywiście rzucić okiem na inne, aczkolwiek równie oryginalne dekoracje ślubne, bo wśród nich występuje nie tylko makrama. Warto po prostu stworzyć ze swojego wesela przyjęcie niepowtarzalne. Dzięki temu nikt już nigdy o nim nie zapomni.

Odwiedź nasz serwis: dworekstaropolski.com