Badanie termowizyjne Poznań sposobem na pleśń


Zauważyłeś u siebie w domu pleśń na ścianach bądź nawet lekkie zawilgocenie? Powodem może być m.in. wyciek przez dach i dostanie się wody do tynku czy płyt gipsowo-kartonowych, a stąd już prosta droga do pleśni rozwijającej się w mieszkaniu.
Badania termowizyjne Poznań pomogą ci dojść do sedna problemu i raz-dwa się go pozbyć. Taka interwencja może znacznie wpłynąć na nasz portfel. Lepiej jednak, żeby pleśń nie wpływała w takim stopniu na nasze zdrowie, a będzie to robić jeżeli nie zdecydujemy się na konkretne kroki zmierzające do jej usunięcia. Jeżeli przyczyną wilgoci w domu jest niewłaściwe wykonanie robót takie badanie pozwoli nam je wykryć. Możemy oczywiście pozbyć się samej pleśni używając octu bądź kupując do tego specjalne preparaty, ale jeżeli nie naprawimy usterek ją powodujących wkrótce wróci. Dzięki badaniu termowizyjnemu odnajdziemy przyczynę problemu i będziemy mogli ją wyeliminować nie dopuszczając do kolejnego rozwoju pleśni. Co więcej – badając cały nasz budynek kamerą termowizyjną zapobiegniemy takim sytuacjom w przyszłości.
Pleśń nie tylko uszkadza powierzchnie, na których postanowiła się zadomowić, ale również ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Szczególnie astmatycy, alergicy oraz osoby o obniżonej odporności narażeni są na dosyć odczuwalne objawy, które nawet dla zdrowego człowieka będą stanowić poważny problem przeszkadzając w codziennym funkcjonowaniu.
Jeżeli w ostatnich dniach widzimy u siebie osłabienie, spadek koncentracji, silne bóle głowy, ogólne rozdrażnienie oraz bezsenność to właśnie pleśń może być tego powodem. Wytwarzane przez nią toksyny mogą być nawet przyczyną rozwijania się w nas choroby nowotworowej, uszkodzić nerki oraz wątrobę.
Pleśń sama nie zniknie, to my musimy się nią zająć. Proces jej usuwania może być trudny i kosztowny, ale jest konieczny dla naszego zdrowia oraz utrzymania budynku w dobrym stanie. Funkcjonowanie przez dłuższy czas w budynku, w którym panuje pleśń negatywnie odbije się na naszym samopoczuciu, a wkrótce zdrowiu.